Aplikacje na telefon w "służbie" profilaktyki logopedycznej.
Żyjemy w dobie zaawansowanych technologii, zaś możliwości naszego telefonu i komputera osobistego są nieograniczone. To zjawisko, jest dla dzieci i młodzieży całkowicie naturalne. Mówimy "wszystko jest dla ludzi", ale z umiarem. Ja również podczas zajęć korzystam z oprogramowań komputerowych, platform edukacyjnych oraz bezpłatnych aplikacji na telefon. Przyznam, że były dla mnie podporą podczas edukacji zdalnej. Przypominam, że proces terapii logopedycznej bywa trudny dla dziecka, długotrwały i należy urozmaicać go na wiele sposobów. Obok tradycyjnych metod, gier planszowych, kart pracy i wielu innych technik, korzystam również z technologii cyfrowej.
Co zamiast tradycyjnego "zeszytu" do domu? Są dzieci, które mają zeszyt co tydzień oraz te, które go gubią, jeszcze inne o nim zapominają. Co zaproponować Rodzicom zamiast tradycyjnej metody pracy w domu? Tu właśnie na pomoc przychodzą platformy edukacyjne i aplikacje na telefon.
https://learningapps.org/11452924 Learningapps: znajdą tu Państwo ćwiczenia logopedyczne, a także inne ciekawe rozwiązania dla innych przedmiotów.
https://wordwall.net/ Wordwall: również tutaj odnajdziecie drodzy Rodzice cyfrowe rozwiązania na każdą powtórkę. Zachęcam do korzystania z zasobów katalogu elektronicznego Biblioteki Szkolnej w Szkole Podstawowej nr 60. Zaś wszelkiej pomocy w zakresie ciekawych rozwiązań cyfrowych udzieli Wam Pani Beatka z biblioteki. https://m024615.molnet.mol.pl/
Aplikacja na telefon, na której poniżej pracuje uczeń, została wyposażona w moduł umożliwiający rejestrowanie postępów dziecka, dzięki formule "powtórz i nagraj". To formuła bardzo angażująca pozytywnie dziecko. Dziękuję za uwagę i zachęcam do ćwiczeń zarówno tradycyjnych, jak i cyfrowych.